Architekt Zbyněk Mrkus


Způsob práce

Své klienty provedu celým procesem od koupě nemovitosti až po její zdárnou kolaudaci. Spolupracuji s realitní kanceláří Remax Ability, kde jsem certifikovaným makléřem. Pomohu Vám s výběrem pozemku, domu, či bytu a zajistím koupi. Zpracuji stavební dokumentaci. Počínaje architektonickou studií, která je výchozím podkladem pro plánování jakékoli stavební činnosti, přes dokumentaci pro stavební povolení, až po dokumentaci pro provedení stavby. Samozřejmostí je spolupráce při výběru zhotovitele, autorský a stavební dozor. Jsem si vědom sociální odpovědnosti za navržené řešení, stejně jako za použití správné konstrukce i materiálů. Při zpracování všech zakázek spolupracuji s odbornými specialisty, inženýry a řemeslníky.

Za důležité považuji zvyšování povědomí o architektuře. Působím v Šumperském okrašlovacím spolku a publikuji odborné články v novinách obce Rapotín.

 

Zbyněk Mrkus

(*1983) narodil se v Šumperku.

Po ukončení Stavební průmyslové školy v Šumperku se zaměřením na památkovou péči, zahajuje studium na Fakultě architektury ČVUT v Praze, kde v roce 2013 u Ing. arch. Michala Kuzemenského ukončuje studium oboru Architektura a urbanismus.

Svoji architektonickou praxi začíná u arch. Víta Janků. Po studiích působí v rakouské architektonické kanceláři tp3 architekten a krátce v pražském atelieru a.lt architekti. V roce 2015 zakládá architektonickou kancelář mrkus architekt.